توری ضد تریپس در اصفهان

دسته بندی مقالات

مازندران، بابل

info@tikatrading.ir

09373219035

توری ضد تریپس در اصفهان
432
ژوئن 15, 2022
websazanadmin

توری ضد تریپس در اصفهان | اصفهان شهری تاریخی و گردشگری در مرکز ایران است. سومین شهر پرجمعیت ایران پس از تهران و مشهد و همچنین یکصد و شصت و پنجمین شهر پرجمعیت جهان و نهمین شهر پرجمعیت باختر آسیا به‌شمار می‌رود. کلان‌شهر اصفهان نیز چهاردهمین کلان‌شهر پرجمعیت خاورمیانه است.

این شهر در سه نوبت به پایتختی ایران برگزیده شد. دوران آل بویه، دوره سلجوقیان و دوره صفویان (در بین سال‌های ۱۰۵۰ تا ۱۷۲۲ میلادی). به ویژه در سدهٔ شانزدهم میلادی به هنگام پادشاهی صفویان که پایتخت ایران شد، رونق فراوانی نیز گرفت. بناهای تاریخی متعددی در شهر وجود دارد که شماری از آن‌ها به عنوان میراث تاریخی در یونسکو به ثبت رسیده‌اند. این شهر به داشتن معماری زیبای ایرانی، پل‌های سرپوشیده، مسجدها و مُناره‌های منحصر به‌ فردش نام‌آور است. این امر سبب شده تا در فرهنگ عامه، اصفهان نصف جهان، لقب بگیرد.

توری ضد تریپس در اصفهان

نمونه آفات گلخانه

آفت ها انواع و ابعاد گوناگونی دارند. هر آفت به نوع خاصی از گیاه علاقه دارد. آفت های کوچک از برخی توری های با قطر مش بزرگتر عبور می کنند، اما به دلیل اینکه شکارچیان طبیعی آنها بزرگتر بوده و قادر به ورود به گلخانه ها نیستند، آفت های ریز به سرعت زاد و ولد کرده و جمعیت شان افزایش می یابد. پس هنگام انتخاب مش توری ضد حشره گلخانه باید به این آفات کوچک نیز توجه داشت. در زیر با چند نمونه از آفات متداول آشنا خواهیم شد:

تریپس: یکی از کوچکترین آفات شناخته شده تریپس ها هستند. طول این حشرات به طور معمول 1 میلی متر یا حتی کمتر است. این حشرات از اغلب گیاهان تغذیه می کنند و علاوه بر مکیدن و تخریب گیاه، می توانند به آن ویروس هم منتقل کنند. تفریبا 25 ویروس شناخته از طریف تریپس به گیاه منتقل می شوند. قطر سوراخ های توری ضد تریپس گلخانه باید ۲۰۰ میکرون (0.2 میلی متر) باشد. توری ضد حشره باید حتما ضد تریپس باشد، مگر در صورتی که از عدم هجوم تریپس ها به گیاهان خود اطمینان دارید.

مگس سفید: این حشره 1 تا 2 میلی متر طول داشته و یکی از آفات کوچک به شمار می رود و هر ساله در سراسر دنیا، مسئول صدها میلیون دلار خسارت به محصولات کشاورزی است. برای جلوگیری از ورود این حشره باید از مش 10*20 (10 تار عمودی و 20 تار افقی در هر اینچ مربع) استفاده کرد. استفاده از مش های ریزتر در تهویه گلخانه تاثیر منفی خواهد داشت.

پشه: پشه نیز می تواند در صورت مطلوب بودن محیط و وجود رطوبت نقش آفت را ایفا کند. انواع توری برای جلوگیری از ورود پشه به گلخانه را می توان نوعی توری ضد حشره به شمار آورد.

توری ضد تریپس

نصب توری ضدحشره درگلخانه ها Greenhouse insect repellent net به عنوان یک روش فیزیکی مبارزه با آفات و بیماری های ویروسی به یک راهکار مفید و عملی به خصوص در مناطقی که تحت فشار زیاد آفات ناشی از حشرات پرنده هستند تبدیل شده است. این حشرات برخی اوقات به عنوان حامل بیماری های ویروسی نیز مورد توجه می باشند.

استفاده از این توری ها درکشور های اروپایی در اکثر مناطق، درصورتی که مانع تهویه گلخانه نشوند اجباری است. یکی از تجهیزات مهم گلخانه ای که در پنجره سازه نصب می شود توری ضد تریپس یا ضد حشره می باشد که از فیبرهای تکی با پوشش پلی اتیلن ساخته شده است. این نوع توری ها جهت محافظت از گیاهان ازورود حشرات مضر مانند تریپس و هم چنین پرندگان به داخل گلخانه و خروج حشرات مفید که در گرده افشانی و مبارزه بیولوژیکی در گلخانه با آفات از آنها استفاده می شود موثرند،که درگلخانه با هدف افزایش کیفیت و تولید بکار می روند.

توری ضد تریپس یا ضد حشره گلخانه‌ها، یک روش فیزیکی بسیار مفید و تاثیر گذار در مبارزه با آفات و بیماری ­هایی است که در پنجره­ های سقفی و جانبی گلخانه نصب و از ورود حشرات و پرندگان به داخل گلخانه و همچنین از خروج حشرات مفید گرده‌افشان (کنترل بیولوژیکی آفات در گلخانه)، محافظت می‌کند.این نوع توری ها نه تنها مانع نفوذ آفات، پرندگان و… به گلخانه می شوند، بلکه از آفتاب سوختگی و افزایش دما در محیط گلخانه جلوگیری می کند، همچنین، یک نوع مانع برای عدم نفوذ تگرگ و حفاظت از گیاهان در برابر یخ زدگی است. در ادامه با این توری ها بیشتر آشنا می شویم.

توری ضد تریپس
توری ضد تریپس

انواع توری ضد تریپس

با توجه به حالات نصب به مدل های زیر تقسیم می شود:

_ توری ضد حشره ثابت
_ توری ضد حشره پنجره بازشو
_ توری ضد حشره آکاردئونی

توری ضد تریپس در اصفهان

انواع توری ضد حشره از نظر رنگ

سه نوع توری ضد حشره از نظر رنگ وجود دارد:.

1.توری ضد حشره نقره ای یا آلومینیومی : تاثیر این توری بر دفع شته ها خوب است و می تواند درجه حرارت گلخانه را نیز کاهش دهد.

2.توری ضد حشره سفید : انتقال نور آن بسیار بهتر از نوع نقره ای است، اما در تابستان باعث افزایش دما در گلخانه می شود.

3.توری ضد حشره سیاه: این رنگ توری ضد حشره می تواند آفتابگیر باشد و اثر خنک کننده داشته باشد.

مزایای استفاده از توری ضد تریپس

جلوگیری از ورود حشرات ریز مضر بخصوص تریپس به داخل گلخانه
کاهش میزان استفاده از حشره کش و آفت کش‌ها
کاهش هزینه‌های مبارزه با آفات به صورت بیولوژیکی
افزایش سلامت محصول
افزایش کیفیت محصول
قابلیت عبور نور بالا
وزن سبک
روی پوشش اصلی پهن می شود و به عنوان بادگیر طبیعی عمل کرده و مانع از جابجایی سازه می شود.
ایجاد سایه
بهبود رشد گیاه و کیفیت محصولات
با دوام و مقاوم در برابر پرتو UV خورشید
تجزیه سریع در طبیعت

همکاران ما در تیکا آماده سرویس دهی به شما عزیزان در استان اصفهان میباشند و سعی دارند علاوه بر ارائه کالای با کیفیت به همراه قیمت مناسب، لذت دریافت یک سرویس مناسب و خرید خوب را در ذهن شما ماندگار کنند.

ارتباط با ما:

شماره تماس:

09373219035


آدرس:

مازندران، بابل

ایمیل:

sales@tikatrading.ir

ساعت کاری:

شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17

پنج شنبه ۹ الی ۱۴

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.