توری نت هاوس در گنبد

دسته بندی مقالات

مازندران، بابل

info@tikatrading.ir

09373219035

توری نت هاوس در گنبد
349
ژوئن 21, 2022
websazanadmin

توری نت هاوس در گنبد | شهرستان گنبد کاووس یکی از شهرستانهای ایران است که در استان گلستان قرار گرفته‌است. جمعیت آن در سال ۱۳۹۵، برابر با ۳۴۸٬۷۴۴ نفر بوده‌است.

اغلب ساکنان شهر گنبد ترکمن های ایرانی هستند. اندکی از جمعیت این شهرستان را بومیان، فارس زبانان و همچنین مهاجرانی از مناطق دیگر از جمله سیستان و بلوچستان، آذربایجان، شاهرود، سمنان و خراسان تشکیل می دهند. ۶۰٪ مردم سنی مذهب (ترکمن و بلوچ) و ۴۰ درصد شیعه (فارسی زبانان و ترک ها) هستند. این شهر به خاطر دارا بودن بلندترین برج آجری دنیا با همین نام که در قرن یازدهم میلادی بنا شده‌است، معروف است.

توری نت هاوس در گنبد

فعالیت های بخش کشاورزی به ویژه به علت شرایط طبیعی و اقلیمی کشور، به طور مداوم با مخاطرات متعدد مانند وقوع خشکسالی، سرمازدگی، طوفان، سیل، آفات و امراض، آتش سوزی و غیره در معرض تهدید است. این روند در ترکیب با سایر عوامل خطرساز، پایداری تولید، امنیت غذایی و دستاورد های توسعه‌ای بخش کشاورزی را با آسیب های جدید مواجه می نماید.عملیات سرپوشیده کردن باغ ها و مزارع کشاورزی توسط سیستم توری یا شبکه، با عنوان گلخانه نت هاوس شناخته می شود.

تعریف نت هاوس

این روزها تمام هم و غم باغداران و اهالی کشت و کار این است که محصولات خود را با بیشترین میزان بهره وری به ثمر بنشانند. بنابراین باید به فکر استفاده از سازه هایی خاص جهت رسیدن به این هدف باشند. ممکن است تصور کنید که احداث و طراحی گلخانه راهی ست که کشاورزان باید در پیش بگیرند اما به جز گلخانه سازه دیگری هم وجود دارد که می توان روی ساخت آن فکر کرد. نت هاوس همان سازه ای است که می تواند در برابر عوامل زنده چون حشرات موذی و عوامل بیرونی و غیر زنده همچون خسارت های حاصل از سیل و تگرگ از گیاهان محافظت کند. عوامل بیرونی را می توان هر تهدیدی دانست که می تواند گیاهان را از پا در آورد؛ سیل، طوفان، تگرگ و آفتاب سوختگی و عوامل زنده هم حشرات و آفت هایی هستند که موجب بیماری گیاهان می شوند.

نام های دیگر نت هاوس، شید هاوس یا همان سایبان است. این سازه ها مانند گلخانه هستند. و می توانند به صورت پیش ساخته تهیه شوند. همانطور که از اسم آن پیداست نت هاوس مانند یک سایبان است که دارای ساختار مشبک می باشد.

توری نت هاوس
توری نت هاوس

اجزای گلخانه نت هاوس

1. ستون

2.ستون چوبی

3.ستون گالوانیزه

4.ستون بتنی

5.سرستون

6.توری

7.گیره

8.کابل و سیم مهار کننده

9.لنگر

راه اندازی گلخانه نت هاوس

پس از تهیه تجهیزات مورد نیاز نت هاوس، لازم است از متخصصان کاربلد جهت نصب و راه اندازی سازه استفاده شود. مراحل نصب تجهیزات بر اساس ترتیب خاصی انجام می پذیرد. ابتدا لازم است ستون ها در زمین کاشته شوند و سر ستون ها روی آنها سوار شوند. در مرحله بعد ستون ها با استفاده از کابل و سیم های مهارکننده به لنگرها متصل می شوند تا در جای خود ثابت نگاه داشته شوند. در نهایت توری شبکه ای با استفاده از گیره های مخصوص به ستون ها متصل میشوند.

فاصله بین ستون ها. اندازه قطر ستون ها و فاصله سر ستون ها از ارتفاع درختان. از جمله عوامل بسیار مهمی است که باید در هنگام نصب تجهیزات با دقت ویژه ای در نظر گرفته شوند. فاصله بین ستون ها به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از آنها باد خیز بودن منطقه تحت کشت میباشد. هرچه شدت وزش باد در منطقه بیشتر باشد فاصله بین ستون ها کمتر میشود. فاصله بین سرستون ها و نوک درختان. بهتر است حدود 100 سانتی متر در نظر گرفته شود.

کلام آخر

اگر در فکر احداث گلخانه ای با سرمایه محدود هستید، نت هاوس بهترین روش برای کاشت و پرورش محصولات گیاهی و کشاورزی می باشد. این نوع گلخانه در فضای باز و با هزینه ای اندک احداث می شود. و محصولات پرورش یافته در این نوع گلخانه. کیفیت بالاتر و ظاهر بسیار خوب و مشتری پسند دارند. هزینه تولید در نت هاوس نسبت به باغبانی سنتی کمتر بوده و کشاورز می تواند حجم محصول بیشتری را کشت و برداشت نماید.

توری نت هاوس در گنبد

همکاران ما در تیکا. آماده سرویس دهی به شما عزیزان در گنبد میباشند. و سعی دارند علاوه بر ارائه کالای با کیفیت به همراه قیمت مناسب، لذت دریافت یک سرویس مناسب و خرید خوب را در ذهن شما ماندگار کنند.

ارتباط با ما:

شماره تماس:

09373219035


آدرس:

مازندران، بابل


ایمیل:

sales@tikatrading.ir


ساعت کاری:

شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17

پنج شنبه ۹ الی ۱۴

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.