توری نت هاوس چیست؟

دسته بندی مقالات

مازندران، بابل

info@tikatrading.ir

09373219035

توری نت هاوس چیست؟
443
ژوئن 19, 2022
websazanadmin

توری نت هاوس چیست؟ | اگر بخواهیم واژه یا عبارتی ساده در وصف نت هاوس پیدا کنیم باید گفت که این سازه در واقع یک سیستم توری یا شبکه در فضای باز می باشد که می توان انواع گیاهان و درختان را تحت آن پرورش داد.

نت هاوس ها (Net house) برای جلوگیری از آسیب ها و صدمات احتمالی ابداع شده‌اند. به این وسیله میتوان باغ های معمولی را به باغ های سرپوشیده تبدیل کرد تا بسیاری از خسارات دفع شود. احداث نت هاوس در واقع به دلیل کاهش آزار حشرات موذی که ناقل بیماری هستند، از بین بردن خطر برف و تگرگ و همچنین جلوگیری از تابش مستقیم آفتاب سوزان می باشد. مناطقی که این موارد در آن ها به میزان زیادی رویت می شوند مناطق مناسبی برای احداث نت هاوس هستند.

یکی از کاربردهای اساسی نت هاوس را می توان کاربرد آن برای کشت میوه دانست. کشت میوه در سازه نت هاوس دارای بازدهی بسیار بالایی می باشد. گیاهان شما با وجود نت هاوس از آسیب های پرندگان نیز در امان خواهند ماند.پرندگان امکان خراب کردن میوه های شما را نخواهند داشت و بنابراین به دلیل کیفیت بالای محصولات میتوانید آن ها را با قیمت خوبی در بازار به فروش برسانید. نت هاوس از جهات مختلف میتواند به طور مستقیم و غیر مستقیم سودآور باشد.

چرا باید از نت هاوس استفاده کنیم؟

گرچه ایران یکی از کشور های مهم تولید کننده محصولات باغی به شمار می رود. اما متأسفانه به دلیل شرایط خاص اقلیمی هر ساله خسارت های زیادی ناشی از تنش های محیطی از جمله سرما. گرما، تگرگ، باد، آفتاب سوختگی و سایر حوادث به محصولات وارد می شود. استفاده از سازه گلخانه مانند گلخانه های نت هاوس. میتواند راهی برای دور ماندن از ضررها و آسیب هایی باشد که از طریق حوادث طبیعی به کشاورزی و کشت محصول وارد می شود.

توری نت هاوس چیست؟

در شرایط عادی، حوادث باعث کاهش کمیت و کیفیت محصولات می شود. به طوری که در بهار سال 1398 خسارت سرمازدگی وارده به محصولات باغبانی در 27 استان کشور. به میزان 369 هزار هکتار و حدود 2 میلیون تن از محصولات باغی با ارزش تقریبا 10 هزار میلیارد خسارت وارد گردیده است. بیشترین سطح خسارت در استان های فارس، قزوین، و آذربایجان شرقی با خسارت حدود 59، 57 و 42 هزار هکتار گزارش گردید. بیشترین خسارت مربوط به محصولاتی مانند انگور، هلو و شلیل، گردو و بادام، با خسارات به ترتیب 56، 57، 46 و 44 هزار هکتار بوده است.

با توجه به خسارت و تنش های محیطی، بهترین کار استفاده از کشت محافظت شده (گلخانه) است. یکی از روش های کشت محافظت شده، استفاده از نت هاوس (باغ سرپوشیده) در باغبانی و زراعت است. از نت هاوس برای تولید اغلب محصولات باغی از جمله انواع میوه ها، نشاها، سبزی ها و انواع جالیز در مناطق مختلف مورد بهره برداری قرار داد.

نت هاوس
نت هاوس

مزایای نت هاوس

کاهش تبخیر و تعرق و کاهش مصرف آبِ آبیاری
افزایش کارایی مصرف آب به میزان حداقل 30 درصد
محافظت در برابر تنش های محیطی شامل تگرگ، برف، بارش های شدید و گرد و غبار
محافظت در برابر طیف نور مضر و شدت نور بالا و محافظت از گیاه در برابر آفتاب سوختگی برگ و میوه
کاهش سرعت باد های شدید و جلوگیری از ریزش گل و میوه و شکسته شدن شاخه ها
کاهش دما در حد بهینه و افزایش فتوسنتز و افزایش میزان قند، و رسیدگی بهینه محصول
محافظت در برابر خسارت پرندگان و حشرات و سایر جانوران زیان آور
تأثیر سایبان در زودرسی برخی محصولات نوبرانه
افزایش کیفیت محصول

انواع سیستم گلخانه نت هاوس

1.سیستم فلت گلخانه نت هاوس

2.سیستم زیگ زاگ گلخانه نت هاوس

3.سیستم گنبدی گلخانه نت هاوس

نتیجه گیری

اگر یکی از فعالان حوزه ی کشت و کار هستید و می خواهید یک گلخانه احداث کنید اما بودجه کافی برای این کار ندارید. نگران نباشید چرا که شما می توانید اقدام به سرمایه گذاری و ساخت نت هاوس نمایید. نت هاوس در واقع همان سایبان می باشد که می تواند مزایای فوق العاده ای برای گیاهان شما داشته باشد.

شما برای ساخت نت هاوس نیاز به سرمایه بالا ندارید. بنابراین اگر بودجه کافی برای راه اندازی گلخانه ندارید می توانید سراغ ساخت نت هاوس بروید.

کاهش هزینه های شما تنها در مرحله ی سرمایه گذاری نیست بلکه در تمامی مراحل شما می توانید صرفه های اقتصادی مختلفی را تجربه کنید. هزینه ی تولید نیز با ساخت نت هاوس برای شما کاهش پیدا می کند. شما با پرداخت هزینه ی کمتری برای تولید با ساخت نت هاوس می توانید حجم تولیدات زیر کشت خود را هم افزایش دهید. و اینجاست که ساخت نت هاوس را به شما پیشنهاد می کنیم. در واقع سطح زیر کشت شما به جای آنکه میزان تولیدات یک زمین کشاورزی عادی را داشته باشد می توانید حجم تولیدات را افزایش دهید. و این یعنی سوددهی بیشتر از محصولاتی که برداشت می کنید. زمانی که محصولات برداشتی شما بیشتر باشد قاعدتا سوددهی شما هم بالاتر خواهد بود.

توری نت هاوس چیست؟

نکته ی مهم دیگری که در ساخت نت هاوس وجود دارد این است که شما از مواد و سموم شیمیایی و آفت کش های مضر بی نیاز خواهید شد. این موضوع نه تنها برای سلامتی گیاهان بلکه برای سلامتی شما و کارکنان نیز بسیار مفید خواهد بود. اما چگونه می توان از این سموم شیمیایی بی نیاز شد؟ به این خاطر که نت هاوس تمامی عوامل زنده و غیر زنده را کنترل می کند. و اجازه ی ورود حشرات موذی و آفات گیاهی را به داخل سازه نت هاوس نمی دهد. همچنین گیاهان را از عوامل غیر زنده مانند آفتاب سوختگی، تگرگ، برف، سیل و طوفان های سهمگین در امان نگاه می دارد. از آنجایی که اجازه ی ورود حشرات موذی به نت هاوس سلب می شود. بنابراین نیاز شما به استفاده از سموم شیمیایی هم کاهش پیدا خواهد کرد.

نت هاوس می تواند دقیقا متناسب با ابعاد زمین کشاورزی شما ساخته شود. چنانچه برای ساخت نت هاوس به شرکت های معتبر مراجعه کنید .با استفاده از بهترین متریال ها سازه ی شما در کمترین زمان ممکن آماده خواهد شد. اینگونه خاطری آسوده خواهید داشت که گلخانه ی شما که در واقع همان محوطه ی داخلی نت هاوس می باشد همیشه در ثبات دما و شرایط جوی به سر می برد. و هیچ عامل بیرونی نمی تواند باعث خراب شدن محصولات شما شود.

همکاران ما در تیکا سعی دارند علاوه بر ارائه کالای با کیفیت به همراه قیمت مناسب، لذت دریافت یک سرویس مناسب و خرید خوب را در ذهن شما ماندگار کنند.

ارتباط با ما:

شماره تماس:

09373219035

آدرس:

مازندران، بابل

ایمیل:

sales@tikatrading.ir

ساعت کاری:

شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17

پنج شنبه ۹ الی ۱۴

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.