خرید توری ضد تریپس در قزوین

دسته بندی مقالات

مازندران، بابل

info@tikatrading.ir

09373219035

خرید توری ضد تریپس در قزوین
390
ژوئن 25, 2022
websazanadmin

خرید توری ضد تریپس در قزوین | استان قزوین در بخش شمال غربی کشور واقع شده‌ است. این استان با دارا بودن تنها ۱ درصد از مساحت کشور نزدیک به ۸ درصد در اقتصاد و تولیدات ایران نقش دارد.

این استان از استان‌های تاریخی ایران بوده و آثار باستانی زیادی را در خود جای داده‌ است به‌ طوری‌که ۱۱ درصد از آثار تاریخی ملی ثبت شده کشور در استان قزوین قرار دارد و از این نظر رتبه نخست را در ایران دارد. منطقه گردشگری و تاریخی طارم سفلی در شمال غربی استان از جاذبه های این استان است که قلعه سمیران نیز به عنوان کهن ترین اثر تاریخی استان در این منطقه واقع است.

خرید توری ضد تریپس در قزوین

تریپس چیست؟

مشخصه‌ی تریپس اندازه‌ی کوچک و شکل مسطح طولانیش است. حشره‌های بالغ دارای چهار بال هستند. رنگشان از خاکستری و زرد تا قهوه‌ای را شامل می‌شود. تریپس‌ها ناقل ویروسی هستند که اصولاً از خانواده‌ی Tospovirus است.

تریپس از دسته ی آفت های مکنده است و دارای شش پا، شکم باریک و بال کوتاه می باشد. شکل خرطومی آنها به علت نامتقارن بودن و مخروطی بودن با شته ها متفاوت است. این آفت تخم ریز است و در زمان تخم گذاری از قسمت انتهایی شکم خود استفاده می کنند. البته در نوع نر قسمت تخم گذار دیده نمی شود و به همین علت کوچک تر از جنس ماده هستند.
دامنه ی حمله ی تریپس ها بسیار بالا بوده و گیاهانی نظیر بادمجان، فلفل، کدوئیان، لوبیا، مرکبات، نخود، خربزه، آفتابگردان، سویا، کدو، گوجه فرنگی، کنجد، داوودی همیشه در خطر حمله ی این حشرات بوده است.همین ویروس‌ها هستند که سبب از بین رفتن میزان قابل توجهی از محصولات می‌شوند.

حملات تریپس موجب سرایت حدود 25 نوع ویروس به گیاهان گلخانه ای می شود.

استفاده از توری ضد تریپس در گلخانه ها

یکی از راههای فیزیکی مبارزه با آفت ها استفاده از توری ضد حشره است. معمولا توری ضد حشره در پنجره های سقفی و جانبی گلخانه نصب می شود. توری ضد حشره با کاهش دادن درصد عبور هوا و با توجه به مش توری ،خللی در سیستم تهویه گلخانه به وجود می آورند . ضد تریپس مانع از ورود حشرات، آفات و پرندگان به داخل گلخانه میشود . توری ضد حشره باعث میشود که مصرف استفاده سموم کاهش پیدا کند و سلامت گیاهان افزایش یابد که این موارد به توجیه پذیر بودن هزینه برای استفاده از توری ضد حشره اشاره میکند. و همچنین توری ضد حشره گلخانه از خروج حشرات مفید گلخانه که در امر گرده افشانی دخیل هستند جلوگیری میکند.

استفاده از توری ضد تریپس توجیه اقتصادی داشته که باعث کاهش مصرف سموم و سلامت بیشتر گیاهان می گردد.استفاده از توری ضد تریپس گلخانه‌ای برای منافذی استفاده می‌شود، که ممکن است حشرات از آنها عبور کنند و وارد گلخانه شوند. از این توری برای دریچه های مربوط به تهویه ی هوا استفاده می شود که از ورود آفت به داخل گلخانه جلوگیری می کند.

خرید توری ضد تریپس در قزوین

عوامل مهم حین خرید توری محافظ حشرات

نوع آفت: یکی از مهم ترین نکات در انتخاب و نصب توری ضد حشره گلخانه، دانستن این مطلب است که هر گیاه، مورد هجوم حشره های خاصی قرار می گیرد. گیاهان متفاوت، آفات متفاوتی دارند. دانستن اینکه چه آفاتی به محصول مورد نظر شما حمله می کنند، به شما کمک می کند مش مناسب برای توری ضد تریپس را انتخاب کنیم.

جنس: اغلب توری های ضد حشره از جنس پلی اتیلن (نایلون) هستند که دوام، استحکام و انعطاف بالایی دارد و همچنین نسبت به رطوبت مقاوم است.

مش: هر چه قطر مش کوچکتر شود، قابلیت توری حشره گیر گلخانه ای برای دفع حشرات کوچکتر بیشتر خواهد بود. اما کوچک شدن قطر مش ها بر تهویه فضای گلخانه ‌ای تاثیر منفی می گذارد. تریپس های حشراتی بسیار کوچک هستند و توری ضد تریپس گلخانه می تواند از ورود حشرات دیگر نیز جلوگیری می کند. قطر مش بالا مناسب محافظت از گلخانه در برابر حشرات بزرگ مانند ملخ ها است. برای مثال مش 50 با داشتن منافذ بسیار ریز مختص جلوگیری از ورود تریپس می باشد.

خرید توری ضد تریپس در قزوین

توری ضد تریپس
توری ضد تریپس

سایه اندازی و مقاومت در برابر نور، گرما و رطوبت: دیگر فاکتور مهم هنگام خرید توری ضد حشره گلخانه، میزان سایه اندازی است. سایه اندازی به میزان کاهش تابش مستقیم آفتاب اطلاق می شود. از آنجا که محل نصب انواع توری ضد تریپس در مقابل دریچه ‌های گلخانه ‌ای است، این توری ها معمولا در جداره ها یا سقف گلخانه نصب می شوند و در معرض تابش دائمی نور خورشید هستند. این توری روکشی دارد که آن را به اشعه ماورای بنفش (UV) مقاوم می کند. اما حضور نور خورشید در گلخانه امری ضروری است و به همین دلیل نمی توان از توری ضد حشره با درصد سایه اندازی بالا استفاده کرد.

همچنین این توری باید در برابر گرما نیز مقاوم باشد و زیر نور خورشید دچار تغییر فرم و حالت نشود. پلی اتیلن ماده ای است که علاوه بر داشتن انعطاف و استحکام مناسب، در برابر رطوبت نیز مقاوم است. همچنین باید توجه داشت که توری ضد حشره باید به خوردگی مقاوم باشد. باران های اسیدی یا سم های مورد استفاده دفع آفات نباید باعث خوردگی مواد توری و تخریب آن بشوند. همچنین رطوبت نیز نباید بر ساختار این توری های اثر منفی بگذارد. میزان استاندارد سایه اندازی توری ضد حشره حدود ۲۰ الی ۳۰ درصد است. درصد سایه اندازی با کاهش قطر مش، افزایش می یابد.

خرید توری ضد تریپس در قزوین

وزن و استحکام: وزن توری در هر متر مربع نیز یکی از فاکتورهای مهم در خرید این توری است. به طور معمول وزن این توری ها از 120 تا 140 گرم در متر مربع است. مقاومت کششی نیز به مقاومت توری در برابر نیرو و وزن اجسام اطلاق می شود. مقاومت کششی توری ضد تریپس گلخانه باید حداقل 18 کیلوگرم باشد. این توری مدام در معرض فشار است که علت آن می تواند پدیده های مختلف از جمله ضربه، نشستن پرندگان روی توری، فشار وارده از سوی شاخه های درخت یا برخورد اجسام با توری باشد که مقاومت 18 کیلوگرمی برای این امر مناسب است.

ساخت: یکی از فاکتورهای مهم دیگر، تکنیک به کار رفته در بافت توری ضد حشره گلخانه است. سوراخ های توری باید بسیار ظریف، کوچک و یکنواخت باشند تا از ورود حشرات کوچک جلوگیری کنند. توری در رول های بزرگ تولید می شود. پس هنگام برش توری برای استفاده در نقاط مختلف گلخانه، باید دقت داشت که توری یکنواختی و فرم خود را از دست ندهد.

همکاران ما در تیکا آماده سرویس دهی به شما عزیزان در قزوین میباشند و سعی دارند علاوه بر ارائه کالای با کیفیت به همراه قیمت مناسب، لذت دریافت یک سرویس مناسب و خرید خوب را در ذهن شما ماندگار کنند.

ارتباط با ما:


شماره تماس:


09373219035

آدرس:


مازندران، بابل

ایمیل:


sales@tikatrading.ir

ساعت کاری:


شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17

پنج شنبه ۹ الی ۱۴

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.