سازه گلخانه در کشت صیفی جات

دسته بندی مقالات

مازندران، بابل

info@tikatrading.ir

09373219035

سازه گلخانه در کشت صیفی جات
406
اکتبر 17, 2022
websazanadmin

سازه گلخانه در کشت صیفی جات | هر یک از گیاهان برای برداشت مطلوب نیازمند شرایط خاص مانند شدت نور، دما، میزان رطوبت نسبی هوا و خاک هستند.جهت تولید و پرورش تجاری، گیاه باید در طول سال تمام شرایط مطلوب محیطی را داشته باشد. جهت تحقق یافتن. این امر. از طریق ساختمانی به نام گلخانه استفاده میشود.

کشت صیفی جات در گلخانه ها یکی از کارهایی است که میتواند شما را در مدت زمان کوتاه به درآمد مطلوب برساند. این امکان در صورتی است که شما از تجربیات کافی در این زمینه برخوردار بوده و برای سودآوری بردبار باشید. چرا که ممکن است بعد از شروع این کار و در سال اول سودآوری اندکی داشته باشید و اصل درآمد شما از سال دوم شروع شود. به همین علت داشتن انگیزه و امید، موردی اساسی در کشاورزی و راه اندازی گلخانه صیفی جات است.

بازرگانی تیکا

طراحی گلخانه صیفی جات. به شما این امکان را می دهد. تا فارغ از موقعیت جغرافیایی. و بحران هایی که پیش رو دارید. بتوانید کسب و کاری پر رونقی را راه اندازی کنید.

اگر همه چیز را در این مسیر به طور اصولی پیش ببرید می توانید به جای برداشت 5 کیلو صیفی جات در فضای باز، 50 کیلو صیفی جات در گلخانه برداشت کنید.

شما می توانید با افزایش ارتفاع گلخانه مشکل وسعت زمین را حل کنید. صیفی جات اساسا محصولی است که رشد طولی عجیب و غریبی دارد و در عرض مدت زمان کوتاهی ساقه های آن دور تا دور گلخانه شما را فرا خواهد گرفت.

سازه گلخانه در کشت صیفی جات

ساقه های. در هم پیچیده صیفی جات می تواند مشکلات زیادی برای شما فراهم کند.عدم دسترسی به محصول و انبوه شدن شاخه ها روی هم ممکن است باعث شود. نور و تغذیه. کافی به. محصولات نرسد. اما با افزایش هوشمندانه ارتفاع گلخانه می توانید ساقه های صیفی جات را به سمت بالا هدایت کنید و گلخانه صیفی جات خود را سامان دهید.

سازه گلخانه در کشت صیفی جات | سازه گلخانه

سازه گلخانه صیفی جات

انواع سازه گلخانه با توجه به شرایط اقلیمی طراحی می‌شوند‌. آن‌ها شکل‌های متفاوتی دارند که. از نظر شیب و اندازه. متفاوت هستند. اما به طور کلی همه‌ آن‌ها. برای گرفتن. حداکثر نور خورشید. و پوشش بیشتر زمین با کمترین هزینه ممکن طراحی می‌شوند.

در ادامه متن انواع سازه گلخانه را فهرست کردیم تا در ادامه به طور مفصل به سازه های مورد نیاز کشت صیفی جات بپردازیم.

1.گلخانه‌های تونلی
2.گلخانه‌های سیرکولار
3.گلخانه‌های قله‌ای (شیروانی)
4.گلخانه‌های گاتیک (اسپانیایی)

سازه مناسب برای کشت صیفی جات در گلخانه، سازه سیرکولار و گاتیگ می باشد.

سازه سیرکولار

گلخانه سیرکولار نوعی سازه است که به دلیل برخورداری از مزایای قابل توجه، محبوبیت زیادی دارد. گلخانه سیرکولار نوعی گلخانه اقتصادی است که به دلیل شکل زیبای قوسی و هزینه کمتر در نصب و ساخت در بین کاربران بسیار محبوبیت دارد.کشت صیفی جات در گلخانه سیرکولار بسیار مناسب است؛ زیرا امکان سکوبندی در آن وجود ندارد. گلخانه‌های سیرکولار. می‌توانند میوه‌ها و سبزیجات. را در خارج از فصل. پرورش داده. و حتی به کشت‌های متعدد دست یابند که مزایای اقتصادی قابل توجهی برای کشاورزان به همراه دارد. علاوه بر ظاهر زیبایی که دارند، عملکرد گلخانه‌های سیرکولار بهتر بوده و کاملا با محیط و آب و هوا سازگار هستند و در سال‌های اخیر به طور گسترده‌ای مورد استقبال واقع شده‌اند.

سازه گلخانه در کشت صیفی جات

سقف گلخانه سیرکولار. به صورت کمانی و دیواره‌های آن. به صورت عمودی. ساخته می‌شود.این نوع گلخانه به دلیل مقاومت زیادی که در برابر وزش بادهای شدید دارد، بیشتر در مناطق گرمسیری ساخته. می‌شود. مقاومت زیاد در برابر باد، آب (باران شدید) و برف، یکی دیگر از دلایل محبوبیت این نوع گلخانه است. الزامات فنی برای ساخت گلخانه سیرکولار نسبتا زیاد است و نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارد؛ در غیر این صورت مشکلاتی از جمله آسیب به تاسیسات به وجود می‌آید که روند توسعه گلخانه را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

سازه گلخانه در کشت صیفی جات | سازه سیرکولار

ویژگی‌های گلخانه سیرکولار

گلخانه سیرکولار می‌تواند کارایی استفاده از زمین را به حداکثر میزان بهبود بخشد و همچنین یک محیط مناسب نسبتا بزرگ‌تر برای رشد گیاهان شما ایجاد کند که همین امر می‌تواند به طور موثر نسبت ورودی به خروجی را ارتقا دهد. در مقایسه با سایر انواع رایج گلخانه‌های مدرن، گلخانه سیرکولار دارای ویژگی‌های قابل توجهی است؛ محیط گلخانه سیرکولار به راحتی قابل کنترل است و این نوع گلخانه دارای حجم بیشتری از هوا است و این امر، از نوسانات دمای داخل گلخانه تا حدودی جلوگیری می‌کند.

بهره‌برداری بیشتر از زمین در این نوع گلخانه میسر می‌شود و گلخانه سیرکولار مشکل اتلاف زمین ندارد. برخورداری از پارتیشن‌های انعطاف‌پذیر امکان مجزا کردن بخش‌ها و کاشت چند نوع گیاه را برای شما فراهم می‌کند. علاوه بر این، محیط گلخانه سیرکولار برای استفاده از لیفتراک، چرخ دستی و تجهیزات حمل و نقل مناسب است. شرایط محیطی پایدارتر به دلیل توده هوای بیشتر، نوسانات دمای کمتر در رطوبت نسبی و ایجاد یک محیط مناسب برای گیاهان به دور از نور شدید خورشید از ویژگی‌های این نوع گلخانه است.

سازه اسپانیایی

این نوع گلخانه ها. معمولا با استفاده از پروفیل های فولادی. پلاستیک های uv یا پلی کربنات. ساخته می شوند. و به شکل کمانی. هستند. معمولا گلخانه های اسپانیایی 6 متر ارتفاع دارند و استحکام و دوام بیشتری نسبت به سایر سازه های گلخانه ای دارند.

سازه گلخانه در کشت صیفی جات

با توجه به اینکه گلخانه های اسپانیایی با کمک نرم افزارهای طراحی مهندسی. و استاندارد های معتبر آمریکایی. و اروپایی ساخته می شوند.بنابراین در برابر بادهای سنگین و برف و کولاک مقاوم خواهد بود،البته نوع گروه اجرا کننده گلخانه نیز مهم است.در زیر به برخی از مزایای گلخانه اسپانیایی اشاره شده. است:

با توجه به کمانی بودن سقف گلخانه در فصل زمستان هیچ مقدار برفی بر روی آن باقی نخواهد ماند، بنابراین همیشه آفتابگیر خواهد بود.

امکان قرار دادن. دریچه. در سقف گلخانه به منظور تهویه و کنترل بهتر دما و رطوبت

برای مناطق جغرافیایی سرد و گرم کاربرد دارد.

با توجه به. هزینه مصالح. به کار رفته در ساخت آن نسبت به سایر گلخانه ها قیمت تمام شده. کمتری دارند.

با توجه به ارتفاع بالای گلخانه ، امکان کاشت انواع صیفی جات دارای ساقه و بوته بلند مانند خیار و گوجه و فلفل دلمه ای وجود دارد. هم چنین می توان. ساقه بوته ها را. به سقف گلخانه. وصل کرد. و مانع از افتادن آن. شد.

سازه گلخانه در کشت صیفی جات | سازه اسپانیایی

در آخر

گلخانه یک محیط بسیار حساس است که باید هنگام ساخت‌ آن درباره انواع سازه‌های آن اطلاعات داشت. این اطلاعات به ما در ساخت یک گلخانه مناسب بسیار کمک می‌کند. به طول کلی گلخانه‌ها بر اساس کاربرد، ساختار و ظاهر، نوع پوشش و نوع تولید محصول انواع مختلفی دارند.

در آخر. امیدواریم که از این مقاله. در سایت بازرگانی تیکا. نهایت استفاده را. برده باشید.

سازه گلخانه در کشت صیفی جات

همکاران ما در تیکا. آماده. سرویس دهی. به شما عزیزان می باشند. و سعی دارند علاوه بر ارائه کالای با کیفیت به همراه قیمت مناسب، لذت دریافت یک سرویس مناسب و خرید خوب را در ذهن شما ماندگار کنند.

ارتباط با ما:

شماره تماس:

09373219035

آدرس:

مازندران، بابل

ایمیل:

sales@tikatrading.ir

ساعت کاری:

شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17

پنج شنبه ۹ الی ۱۴

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.