محل های مورد استفاده از توری ضد حشره

دسته بندی مقالات

مازندران، بابل

info@tikatrading.ir

09373219035

محل های مورد استفاده از توری ضد حشره
342
جولای 12, 2022
websazanadmin

محل های مورد استفاده از توری ضد حشره | تاثیر منفی آفات و حشرات را بر زراعت و گلخانه داری و کیفیت محصول نهایی را نمی توان نادیده گرفت. استفاده از توری ضد حشره گلخانه‌ای برای منافذی استفاده می‌شود، که ممکن است حشرات از آنها عبور کنند و وارد گلخانه شوند. از این توری برای دریچه های مربوط به تهویه ی هوا استفاده می شود که از ورود آفت به داخل گلخانه جلوگیری می کند.

شرایط ساخت در نصب توری ضد حشره

توری ضد حشره را با هدف ممانعت از ورود انواع حشرات مضر در فضای گلخانه ‌ای استفاده می کنند. لکن لازم است تا شرایط ساخت آن را با در نظر گرفتن نوع حشراتی که نمی ‌خواهیم وارد فضای گلخانه شوند، باشد. درک این نکته از مهمترین مقدمات در امر خرید توری ضد حشره می باشد.

مثلا ممکن است برای محافظت از یک گیاه خاص لازم باشد تا از ورود حشره ای خاص ممانعت شود؛ اما توری ضد حشره گلخانه ‌ای که تهیه کرده ایم، هیچ حالت مناسب برای مقابله با حشره مذکور نباشد. عمدتاً از توری ضد حشره با نام توری آنتی تریپس نیز یاد می شود. چرا که عمده هدف از نصب توری ضد حشره، تقابل با حشره تریپس می‌ باشد.

از طرفی لازم است تا نصب توری ضد حشره به هیچ حالت ممانعتی برای جریان هوای آزاد در فضای گلخانه نداشته باشد. این موضوعی جدی است. در صورت نصب اشتباه و یا طراحی نامناسب توری ضد حشره و اختلال در جریان هوای طبیعی در فضای گلخانه قاعدتاً این احتمال وجود دارد که نتوانیم از رشد کامل گیاهان خود بهره ‌مند شویم.

محل های مورد استفاده از توری ضد حشره | بازرگانی تیکا

یک موضوع دیگر در ساخت توری ضد حشره، میزان مقاومت آن در برابر تابش نور خورشید می باشد. از آنجا که عمده فضای نصب توری ضد حشره گلخانه بر سطح دیوار ها و گاهاً سقف گلخانه است، در اکثر زمان ها از روز تمام فضای توری در معرض تابش مستقیم نور آفتاب قرار خواهد گرفت.

از این رو ساخت غیر اصولی در توری ضد حشره آن را کاملاً مستعد پوسیدگی و خراب شدن در برابر تابش مستقیم نور خورشید خواهد نمود. برای رفع این مشکل در ساخت توری های ضد حشره از مواد آنتی یو وی استفاده میشود که این امر موجب میشود این توریها حدود ۳ تا ۵ سال در برابر اشعه یو وی خورشید مقاوم باشند.

عموما در ترکیبات ساخت توری ضد تریپس و توری ضد حشره از افزودنی های آنتی یووی استفاده گردیده و علاوه بر آن عبور نور میسر می باشد.با توجه به نوع و اندازه آفات و حشرات نصب توری ضد حشره یا توری ضد تریپس یکی از عوامل مهم محسوب می شود.

عواملی که باید در مورد نصب توری ضدحشره درنظر داشت:

نوع و اندازه حشره مورد نظر.
انتخاب نوع مناسب توری ضد حشره گلخانه .
بررسی و مطالعه طراحی سازه به منظور تهویه و چرخش هوای صحیح گلخانه.
نصب اتاق ایزوله در هنگام استفاده از توری ضد حشره گلخانه .
شروع کاشت با ماده گیاهی سالم و عاری از آفات و جلوگیری از ورد گیاهان آلوده به گلخانه.
استفاده از سیستم های کنترل مستقر جهت تشخیص ورود احتمالی و رشد آفات.

محل های مورد استفاده از توری ضد حشره

محل نصب توری ضد حشره در گلخانه:

استفاده از توری ضد حشره برای استفاده در باغات، محل نشا و برای پوشش منافذی مانند ورودی، پنجره و دریچه مربوط به تهویه در گلخانه ها ، از ورود آفت به فضای داخل جلوگیری می کند. نیازی نیست که بخواهیم تمام جداره‌ های گلخانه را با توری ضد حشره گلخانه ای بپوشانیم. جداره‌ های شفاف گلخانه ‌ای از قبل با همین هدف ساده طراحی و نصب شده ‌اند. لکن هر گونه دریچه در جداره‌ های گلخانه ای که در معرض جریان هوای آزاد است، باید توسط توری ضد حشره گلخانه پوشیده شود.

این توری ها را روی تمامی منافذ از جمله پنجره ها، هواکش ها و یا حتی جلوی پد ها، که امکان ورود حشرات از آنها وجود دارد نصب می کنیم.

توری ضد حشره

انواع ایده ها در طراحی توری ضد حشره

توری ضد حشره قرار است در دیواره های جانبی انواع گلخانه ها نصب شود. این دیواره ها می توانند در سقف و یا دیوار گلخانه و یا ترکیبی از هر دو باشند. ساختار گلخانه است که مشخص می ‌کند، کدام یک از این فضا ها برای نصب توری ضد حشره مناسب تر هستند. لکن ممکن است نیاز باشد تا توری ضد حشره را در فضاهای متنوع و تحت شرایط گوناگونی نصب کنیم. در این حالت است که لاجرم نیاز به ایده های متنوع در طراحی انواع توری ضد حشره داریم.

o توری ضد حشره که به شکل نصب ثابت است و از ساده ترین ایده ها در طراحی این تجهیز می باشد. این مدل ها غالباً با الگوی نصب در سقف گلخانه ها مطرح می ‌شوند.

o توری ضد حشره با حالت پنجره بازشو گلخانه ‌ای که اگر چه طراحی مطلوبی دارد؛ اما در کاهش سطح تهویه گلخانه تا ۵۰ درصد نیز تأثیرگذار خواهد شد.

o توری ضد حشره با طرح‌ های دریچه سقفی، پنجره جانبی، جلو دهنده گلخانه ‌ای و یا ترکیبی از هر کدام از این موارد که می توانند کاربرد های متنوعی داشته باشند، می باشد.

محل های مورد استفاده از توری ضد حشره | بازرگانی تیکا

در کاشت گلخانه ‌ای کشاورز حرفه ‌ای می ‌داند که یک حشره مزاحم به راحتی می تواند در بستر مطلوب گیاهان گلخانه ‌ای تکثیر پیدا کند. لذا نفوذ تنها یک حشره هم خطر آفرین خواهد شد. از این رو است که حرفه ای ها همواره نصب توری ضد حشره را جدی می گیرند و در همه حال از سلامت کامل آن اطمینان حاصل می کنند.

برای پوشش سطح گلخانه ای نیاز است تا از مقدار بسیار توری ضد حشره استفاده کنیم. در چنین مواقعی لیست قیمت توری ضد حشره برای بسیاری از صاحبان گلخانه ها نگران کننده خواهد شد. اگر چه لیست قیمت توری ضد حشره در مدل های گوناگون آن رقم اندکی نخواهد شد، اما با یک بار هزینه و نصب برای چندین سال کافی است.لذا می تواند در مصرف انواع سموم نباتی در طول سالیان متمادی صرفه جویی کند. اتفاقی که می تواند در دراز مدت منافع اقتصادی خود را نشان بدهد.

همکاران ما در تیکا سعی دارند علاوه بر ارائه کالای با کیفیت به همراه قیمت مناسب، لذت دریافت یک سرویس مناسب و خرید خوب را در ذهن شما ماندگار کنند

ارتباط با ما:

شماره تماس:

09373219035

آدرس:

مازندران، بابل

ایمیل:

sales@tikatrading.ir

ساعت کاری:

شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17

پنج شنبه ۹ الی ۱۴

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.