نکات مهم در خرید توری ضد حشره

دسته بندی مقالات

مازندران، بابل

info@tikatrading.ir

09373219035

نکات مهم در خرید توری ضد حشره
379
ژوئن 22, 2022
websazanadmin

تحلیلی بر شناخت تا تاثیر توری ضد حشره در کشت گلخانه ای

نکات مهم در خرید توری ضد حشره _ مقابله با هجوم آفات یک اصل جدی در هر نوع فعالیت کشاورزی است. آفاتی که می توانند در قامت هجوم مخرب حشرات باشند تا سرایت انواع بیماری ها و ماهیتی جز نابود کردن گیاهان زراعی ندارند. گیاهان تحت کشت، شرایط مساعدی در لانه گزینی انواع آفات دارند.

آنها برای حضور، تکثیر و در امتداد آن تخریب توسط انواع حشرات مناسب هستند. لذا اگر محصول نهایی در تولید کشاورزی را جدی می دانیم، باید در تقابل موثر برای کنترل آفات اقدام کنیم. بهره ‌مندی از توری ضد حشره یکی از همین اقدامات سازنده است که در فضاهای گلخانه ‌ای برای جلوگیری از ورود حشرات نصب می ‌شود.

بازرگانی تیکا

نیازی نیست که بخواهیم تمام جداره‌ های گلخانه را با توری حشره گیر گلخانه ای بپوشانیم. جداره‌ های شفاف گلخانه ‌ای از قبل با همین هدف ساده طراحی و نصب شده ‌اند. ولی هر گونه دریچه در جداره‌ های گلخانه ای که در معرض جریان هوای آزاد است، باید توسط توری حشره گیر گلخانه پوشیده شود.

به این ترتیب در عین آنکه توانسته ایم شرایط ایده ‌آل تهویه و جریان هوا در محیط گلخانه را تامین نماییم، با حضور توری ضد حشره مانع از ورود هر نوع حشره آفت گونه و مزاحم و مخرب در فضای گلخانه ‌ای نیز شده ایم.

در حال حاضر عموم ایده ها در خرید توری ضد حشره برای نصب شدن در دیواره های گلخانه ای است. اما گاها دیده می ‌شود که خرید توری ضد حشره توسط مردم عادی برای نصب های خانگی صورت می گیرد.

مشخصات فنی انواع توری ضد حشره

ایده طراحی انواع توری ضد حشره بسیار ساده است و تقریباً همگی با مدل های ساده تر آنها در مصارف خانگی برخورد داشته ایم. توری ضد حشره یک بافت مشبک با خانه های بسیار ریز است که از انعطاف کافی برای نصب شدن در دریچه های گلخانه ای برخوردار می باشد.

می توان مشخصه های فنی این بافت های مشبک را در موارد زیر مطرح کرد.

_ جنس عموم توری ضد حشره را از متریال پلی اتیلن در نظر می گیرند. پلی اتیلن با کمترین اثربخشی شیمیایی در عین مقاومت فیزیکی بالا بهترین متریال در ساخت توری ضد حشره می باشد. فضاهای گلخانه‌ ای بزرگ هستند و گاها تا چندین دریچه در جداره ‌های آنها تعریف شده است.

در تولید توری ضد حشره گلخانه ای با مواد ضد UV تولید می شود. عموم دریچه ها برای تهویه مطبوع گلخانه ای در سقف و یا ارتفاع بالا از گلخانه نصب می ‌شوند.

توری ضد حشره
توری ضد حشره

هر چه قطر مش را کوچکتر کنید، توری حشره گیر گلخانه ای با قابلیت دفع حشرات کوچکتری دارید. ولی کوچک شدن قطر مش ها تأثیر منفی در شرایط تهویه فضاهای گلخانه ‌ای می گذارد. لذا یکی از موارد کلیدی در هنگام خرید توری ضد حشره تا نصب آن در محیط گلخانه ‌ای، دقت به ابعاد مش کنید تا بتوان بدون تاثیر منفی در شرایط تهویه مطبوع از ورود حشرات آفت گونه پیشگیری کرد.

_ تریپس یکی از حشرات بسیار مخرب و کاملا آفت گونه است. که می ‌تواند با اندک نفوذی در محیط گلخانه، به سرعت منتشر شده.ماهیت کشت گلخانه ‌ای را به خطر اندازد. غالبا تولید توری ضد حشره گلخانه ای را برای ممانعت از ورود این حشره طراحی می ‌کنند.

توری ضد تریپس دارای مش ها با قطر 20´10 می باشد. نصب توری ضد تریپس در محیط‌ های گلخانه ‌ای بسیار متداول است و گاها با نام توری آنتی ویروس نیز شناخته می شود. البته توری ضد تریپس از آنچنان مش های کوچکی برخوردار است که می ‌تواند به عنوان یک توری ضد حشره برای تقابل با ورود دیگر حشرات نیز کارایی کاملی داشته باشد.

نکات مهم در خرید توری ضد حشره

در بندهای قبلی ذکر کردیم که این توری ضد حشره با مواد ضد UV مجهز شده است. ماندن در مقابل تابش آفتاب باعث خلق سایه در محیط گلخانه ای است. از آنجا که تابش آفتاب در محیط گلخانه ‌ای امری بدیهی است، لذا نمی ‌توانیم از توری ضد حشره با درصد سایه اندازی خیلی بالا بهره ‌مند باشیم.

درصد سایه اندازی استاندارد در طراحی توری ضد حشره باید در حدود ۲۰ الی ۳۰ درصد باشد. هر چه مقدار مش کوچکتر می شود، درصد سایه اندازی توری ضد حشره نیز افزایش پیدا می‌ کند.

لذا دائما در مقابل انواع فشارها و یا حضور اجسام سنگین وزن است. یک شاخه درخت تا راه ‌رفتن یک پرنده می تواند اثرات کششی داشته باشد. توری ضد حشره باید بتواند تحمل کافی در مقابل این دسته از حوادث را داشته باشد. لذا تعریف حداقل مقاومت کششی ۱۵ کیلوگرم در هر متر مربع برای مواجهه با حوادث طبیعی کفایت می کند.

ویژگی های فیزیکی در تولید توری ضد حشره گلخانه ‌ای

تمامی مدل ها از توری ضد حشره با قابلیت تقابل در مواجه شدن با حضور حشرات در محیط گلخانه ‌ای طراحی شده ‌اند. در عین حال می توانند در مقابل هر نوع از درجه تابش آفتاب مقاومت بالایی داشته باشند.

مشخصه طراحی شده برای انواع توری ضد حشره به گونه ای است که مانع از حضور نور خورشید در داخل محیط گلخانه نباشد. در عین حال با خلق یک درصد سایه اندازی ملایم تاثیر چشمگیری در توزیع مناسب آفتاب برای فضای گلخانه ای داشته باشند. به هر صورت اگر با هر یک از انواع توری ضد حشره مواجه هستید، قاعدتاً باید ویژگی های زیر را در آنها جستجو کنید.

انواع توری ضد حشره باید از مقاومت بالایی در برابر افزایش حرارت برخوردار باشند. تابش مستقیم آفتاب گاهاً به تولید دمای بالایی می ‌انجامد. لذا در حضور این دما نباید شاهد تغییر شکل، فرم و یا حالت و حتی تخریب ساختار توری شکل باشیم.

در مقابل دمای بالای تولید شده از تابش مستقیم آفتاب، سرمای سخت و یخبندان زمستانی حضور دارد. توری ضد حشره به طور کامل در مواجهه با این سرما خواهد بود. لذا باید از مقاومت کافی در برابر سردترین شرایط آب و هوایی نیز برخوردار باشید. توری ضد حشره نباید در فصل سرد سال یخ‌ زده و بشکند.

توری حشره گیر گلخانه ای باید مقاومت بالایی در مقابل عوامل خورنده نیز داشته باشد. در شرایط مختلف جوی با پدیده ‌هایی مانند باران ‌های اسیدی مواجه هستیم و یا اینکه جریان هوای گلخانه ای در حین سمپاشی همراه با درصد قابل توجهی از سموم نباتی است.

در نتیجه اگر متریال به کار رفته شده در توری ضد حشره قابلیت تحمل این متریالهای خورنده را نداشته باشد، اندک زمانی برای تخریب آنها کفایت می کند. لذا برای اطمینان از هر گونه خرابی و یا تخریب احتمالی بهتر است که متریال در ساخت توری ضد حشره را از مدل های مقاوم در برابر خوردگی انتخاب کنید.

نکات مهم در خرید توری ضد حشره

پلی اتیلن هر اندازه در مقابل آب مقاوم است، سطح مقاومت کافی در برابر تابش خورشید را ندارد.

تکنیک بافندگی در کیفیت کار انواع توری حشره تاثیرگذار است. توری برای جلوگیری از ورود پشه و یا هر حشره دیگری باید از سوراخ های بسیار ریز، برابر و یکدستی برخوردار باشد. از این رو تکنیک نوع بافت و ایجاد سوراخ ها در توری برای جلوگیری از ورود پشه و هر حشره دیگری اهمیت بالایی دارد.

این توری ها را در ابعاد بلند و رول شکل تولید می کنند. لذا برای پوشش سطوح مختلف با ابعاد متنوع باید دست به کار باشید و توری را برش بزنید. در این حالت اگر ساختار توری ضد حشره به شکلی باشد که در حین ایجاد برش انسجام خود را از دست بدهد، عملاً نمی توانید بر کارایی موثر آن اطمینان داشته باشید.

نکات کلیدی ای که باید در نصب توری ضد حشره مورد نظر قرار بگیرند

در هنگام نصب توری ضد حشره برای محیط های گلخانه‌ ای رعایت نکات زیر ضروری است.

اطلاع دقیق از اندازه حشره و نوع آن: محیط های گلخانه ‌ای میزبان طیف گسترده ای از گیاهان هستند. گیاهان خوراکی با کشت جالیزی تا گیاهان تزیینی و حتی پرورش نهال و… در این دسته بندی قرار می گیرند. تنوع گیاهان باعث تنوع در آفات است.

هر حشره ای به هر گیاهی حمله نمی کند. لذا وقتی قرار به نصب توری ضد حشره داریم، باید از قبل بدانیم که قرار است در مقابل کدام حشرات با چه اندازه ای مقابله کنیم. اطلاع دقیق از حشرات مهاجم گیاهان تحت پرورش، در محیط گلخانه ‌ای باعث می ‌شود تا به توری ضد حشره مناسب تری دست پیدا کنیم.

بازرگانی تیکا

خرید توری ضد حشره مناسب: اولین گام موثر در نصب توری ضد حشره آن است که محصول مناسبی را خریداری کرده باشید. برای این منظور انواع فاکتورها را باید در نظر بگیرید. اینکه حشرات مهاجم برای گیاهان تحت پرورش شما چه هستند؟

ابعاد این حشره ها چه مقدار است؟ درصد سایه اندازی تا چه اندازه مجاز است؟ محل نصب توری در کجای محیط گلخانه ای است؟ آیا مقدار تابش گسترده ‌ای از آفتاب حضور دارد؟

محل نصب گلخانه در نزدیکی درختان است؟ و… . هر یک از این فاکتورها باعث ایجاد یک جریان تصمیم سازی متفاوت خواهد شد. موفقیت شما در تامین شرایط ایزوله برای محیط گلخانه ‌ای زمانی قطعی است که بتوانید توری ضد حشره مناسبی را تهیه کرده و به درستی در محیط گلخانه ‌ای نصب کنید.

باید در کنار نصب توری ضد حشره برای محیط گلخانه، یک اتاق ایزوله نیز تعریف کنید.

این اتاق یک بخش کوچک در هر یک از ورودی های محیط گلخانه ‌ای است که دارای دو درب می باشد.

نصب توری ضد حشره نباید ممانعتی در گردش هوا و شرایط تهویه مطبوع گلخانه ‌ای داشته باشد: حضور شرایط تهویه و گردش هوا در سلامت و رشد گیاهان گلخانه ‌ای بسیار تاثیرگذار است. قاعدتاً در مراحل اجرا تا نصب انواع محیط های گلخانه ای، تلاش جدی در ایجاد شرایط تهویه مناسب صورت می گیرد.

غالباً این سیستم ها را با رعایت نکات اصولی همراه با محاسبات گردش هوا نصب می ‌کنند.

نکات مهم در خرید توری ضد حشره

اگر نصب توری ضد حشره باعث ایجاد اختلال در شرایط تهویه مطبوع گلخانه ‌ای باشد، عملا نمی‌ توانیم بر کارایی این تجهیز بر رشد گیاهان گلخانه ای اعتماد داشته باشیم.

اطمینان از محیط داخل خود گلخانه: وقتی قرار است که با نصب توری ضد حشره اقدام به ایجاد یک فضای ایزوله در محیط گلخانه ‌ای داشته باشیم، به طوری که کاملاً از ورود هر نوع حشره به داخل فضا ممانعت به عمل آورد، باید از محیط داخل خود گلخانه نیز اطمینان داشته باشیم.

لذا بهتر است در مقام مجری امر گلخانه داری اقدام به تهیه و استفاده از سیستم‌ های کنترل تشخیص آفات مانند حشره تریپس داشته باشیم. با حضور این سیستم ها اطمینان داریم که می توانیم حضور احتمالی هر نوع حشره آفت گونه ‌ای را شناسایی کرده و قبل از خطر انتشار آنها را دفع نماییم.

انواع توری ضد حشره را چگونه نصب می کنند؟

هدف ما از خرید توری ضد حشره، نصب آنها در مقابل تمام مدخل ‌های سالن گلخانه ای می باشد. عموم دریچه ها برای ایجاد تبادل هوایی از این دست محسوب می‌ شوند. از این رو می توانیم انواع حالت گوناگون در نصب توری ضد حشره را به شکل های زیر دسته بندی کنیم.

نصب ثابت توری ضد حشره: برای عموم مدخل های جریان هوا که قرار است به شکل ثابت و عاری از هر گونه تغییری باشند، بهتر است از نوع نصب ثابت توری ضد حشره استفاده کنید. غالب دریچه هایی که در سقف فضاهای گلخانه ‌ای هستند، از این نمونه ها می باشند.

نصب توری ضد حشره در حالت پنجره بازشو: جمعی از دریچه ها در جداره گلخانه ها حالتی شبیه به پنجره دارند. این دریچه ها باید به شکلی نصب شوند. تعریف قاب در نصب این نوع از دریچه ها تأثیر منفی در عملکرد کامل سیستم تهویه مطبوع گلخانه ‌ای دارد.

نکات مهم در خرید توری ضد حشره

توری ضد حشره آکاردئونی: نصب توری ضد حشره به شکل دریچه های سقفی، پنجره های جانبی و یا هر نوع حالتی که به شکل آکاردئونی طراحی می شوند. در این حالت جابجایی دریچه باعث باز شدن فضای مقابل آن نیست. بلکه با حضور کامل توری ضد حشره، در یک حالت آکاردئونی همراه است. البته برای نصب پنجره ها با قاب های فلزی نیز می ‌توان از این ایده‌ ها بهره ‌مند شد.

قیمت توری ضد حشره به عوامل متعددی بستگی دارد. نکاتی مانند تکنولوژی ساخت، ابعاد مش، میزان استحکام و… در قیمت توری ضد حشره تاثیرگذار است. در این بین بهره مندی از امکان مقاومت در برابر تابش اشعه آفتاب نیز سطح کیفی کار را توسعه خواهد داد.

به هر صورت مقوله قیمت توری ضد حشره در مقابل سطح مزایایی که از نصب آن برخوردار هستیم، تقریبا ناچیز است. لذا هر فرد حرفه ای در صنعت گلخانه داری نصب توری ضد حشره را با حساست بالایی دنبال خواهد کرد.

ارتباط با ما:

شماره تماس:

09373219035

آدرس:

مازندران، بابل

ایمیل:

sales@tikatrading.ir

ساعت کاری:

شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17

پنج شنبه ۹ الی ۱۴

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.