پوشش های گلخانه ای

دسته بندی مقالات

مازندران، بابل

info@tikatrading.ir

09373219035

پوشش های گلخانه ای
269
سپتامبر 19, 2022
websazanadmin

پوشش های گلخانه ای | یکی از ابتدایی‌ ترین مراحل ساخت گلخانه، انتخاب پوشش های گلخانه‌ای است. برای تصمیم گیری درباره این موضوع ابتدا باید انواع پوشش گلخانه و مزایای آن را به خوبی بشناسید. در ادامه‌ی این مطلب به شما خواهیم گفت که بهترین نوع پوشش گلخانه چه ویژگی‌هایی دارد و بعد به بررسی انواع پوشش‌ های گلخانه خواهیم پرداخت. پوشش های گلخانه نقش محافظ گلخانه را دارد در واقع مثل جامه‌ای می‌ماند که تن گلخانه می‌کنیم. با بازرگانی تیکا همراه باشید.

بازرگانی تیکا

بهترین نوع پوشش‌ های گلخانه ای

موارد زیادی وجود دارد که بر کیفیت انواع پوشش در گلخانه تاثیر می‌گذارد. اما بهترین پوشش گلخانه دارای چه ویژگی‌هایی است؟

بهترین پوشش گلخانه پوششی است که بتواند نور را به خوبی از خود عبور دهد. این پوشش باید بتواند از اتلاف انرژی و گرما جلوگیری کند و از طرفی باید بتواند گلخانه را از تغییرات دمایی و جوی مانند تغییر رطوبت، تغییر دمای هوا، شرایط‌های بارش و… حفظ کند.
برای پوشاندن سطح و اسکلت گلخانه می‌توان از انواع پوشش گلخانه استفاده کرد. اگر بخواهیم این پوشش‌ها را بر اساس میزان عبور دسته بندی کنیم، می‌توانیم بگوییم که کاور‌های مختلف بین 78 الی 93 درصد از نور را از خود عبور می‌دهند.
انتخاب نوع پوشش دهنده بر اساس نور باید با نیاز به نور گیاه همخوانی داشته باشد. در برخی از گیاهان کمبود نور مانع رشد می‌شود و در برخی از گیاهان (گیاهان زمستانی) زیاد بودن نور باعث خشک شدن و پژمردگی گیاهان می‌شود. به همین علت تنظیم نور در گلخانه بسیار مهم است.

پوشش های گلخانه ای

انواع پوشش گلخانه

پوشش شیشه ای گلخانه

شیشه یکی از پوشش های متداول در ساخت گلخانه ها است. این کاور به راحتی نور را از خود عبور میدهد. شیشه ها مقاومت بالاتری نسبت به بیشتر پوشش ها دارند.

دانستن این نکته خالی از لطف نیست که شیشه با پوشش های رنگی مختلف، میزان نفوذ نور کمتری دارند. همچنین ستون های مورد استفاده در گلخانه شیشه ای باید به اندازه کافی مستحکم باشند تا بتوانند وزن شیشه ها را تحمل کنند. گلخانه های شیشه ای در دو نوع تمام شیشه ای و نصف شیشه ای هستند.

پوشش های گلخانه ای | پوشش شیشه ای

مزایای استفاده از پوشش شیشه ای در گلخانه ها

عمر این نوع گلخانه نسبت به گلخانه با پوشش های دیگر در برابر شرایط جوی بیشتر است. شیشه ها در برابر برف و تگرگ مقاوم می باشند.
نصب آسان و سریع این پوشش ها
وضوح دید داخل گلخانه و زیبایی بی نظیر منظره کلی آن
نفوذ پذیری بیشتر نور و گرما نسبت به پوشش های دیگر
در برخی از گلخانه ها نوعی از شیشه به نام شیشه های حرارتی استفاده می شوند که از استحکام بالایی برخوردار می باشند.

پوشش پلی اتیلن گلخانه

پلی اتیلن از پرکاربرد ترین پوشش ها در ساخت گلخانه است. نور عبوری از پلی اتیلن 88 تا 90 درصد بوده و از شیشه کمتر می باشد.

استفاده از این پوشش یکبار مصرف است چون نور ماورا بنفش می تواند از آن عبور کند. همین موضوع باعث کاهش ماندگاری و استحکام این ماده شده و همچنین باعث تیرگی، شکنندگی و در آخر پارگی پوشش گلخانه می شود. نمونه‌های ضد یو وی این پوشش های گلخانه‌ای قابلیت طول عمر بالا بین دو الی سه سال را دارند اما انواع معمولی آن خیلی زود خراب می‌شوند و یک بار مصرف به شمار می‌آیند.

پوشش های گلخانه ای

مزایا استفاده از پوشش پلی اتیلن در گلخانه:

قیمت پوشش گلخانه‌ ای پلی اتیلن نسبت به سایر انواع پوشش گلخانه بسیار کم‌تر است. این پوشش برای انواع اسکلت‌های دائمی و موقتی مناسب هستند. بنابراین در پوشش‌های فصلی جهت تولید میوه‌های فصلی می‌توان به راحتی از آن‌ها استفاده کرد و نتیجه گرفت. با توجه به قیمت ، طول عمر و بازده ای عالی ، که پوشش های پلی اتیلنی گلخانه در اختیار شما قرار می دهد به عنوان منتخب ترین و پر استفاده ترین پوشش برای گلخانه نام برده می شود که قابلیت افزودن هر نوع افزودنی را دارد. از همین رو بهترین و اقتصادی ترین پوشش سقف گلخانه نمونه های پلی اتیلنی است .

پوشش پلی کربنات گلخانه

این پوشش یک نوع از پلاستیک سخت و مستحکم است که شفاف نیز می باشد. کاربرد این پلی کربنات در سقف گلخانه، هم به صورت تک لایه است و هم به صورت دو لایه یا سه لایه می باشد. یکی از ویژگی های پلی کربنات قابل انعطاف بودن آن است.

پوشش های گلخانه ای | پوشش پلی کربنات

مزایای استفاده از پلی کربنات در ساخت گلخانه

پلی کربنات شفاف می باشد و به همین خاطر میزان عبور نور از آن بالا است. وزن پلی کربنات یک ششم شیشه بوده و قابلیت های مختلفی مانند بریدن، سوراخ کردن، فرو کردن میخ و اره کردن را دارد.

همچنین یکی از ویژگی های مثبت و مهم پلی کربنات، مانع شدن از عبور اشعه مضر ماورا بنفش است. بسیاری از گیاهان نسبت به اشعه فرابنفش حساس بوده و در برابر این اشعه آسیب می بینند.

اما در صورت ساختن گلخانه با پوشش پلی کربنات دیگر اشعه فرابنفش و مضر خورشید داخل گلخانه نفوذ نمی کند. دوام این مواد بالا بوده و تا 10 سال عمر می کنند.

پلی کربنات در برابر آتش نیز مقاوم تر از پلاستیک می باشد

پوشش ورق آکریلیک گلخانه

شفافیت این پوشش بیشتر از شیشه است. با توجه به شفافیت بالا، میزان نور عبوری از این کاورها زیاد است.

ساختار این پوشش شبیه به پلی کربنات می باشد . تفاوتی که بین این دو وجود دارد این است که ورق های آکریلیک نسبت به پلی کربنات ها در برابر خش پذیری مقاوم تر می باشند و همچنین فاقد ترکیب مضر بیس فتول اند. یکی از ویژگی های مهم این ورق ها شفافیت بالای آن ها است که به خاطر این شفافیت بالا در ساخت پنجره هم کاربرد دارد. همچنین این ورق ها نسبت به شیشه در برابر ضربات مستحکم تر هستند.

پوشش های گلخانه ای | پوشش گلخانه ای

مزایای استفاده از ورق های آکریلیک در ساخت گلخانه:

فرسوده نشدن در فضای باز
ساخت و ساز آسان
پایداری ابعاد زیاد و عدم کاهش حجم هنگام انبساط و انقباض
مقاوم بودن در برابر تغییرات ناگهانی دما
مانع از نفوذ اشعه ماورا بنفش به داخل گلخانه می شود.

پوشش های گلخانه ای

همکاران ما در تیکا. آماده. سرویس دهی. به شما عزیزان می باشند. و سعی دارند علاوه بر ارائه کالای با کیفیت به همراه قیمت مناسب، لذت دریافت یک سرویس مناسب و خرید خوب را در ذهن شما ماندگار کنند.

ارتباط با ما:

شماره تماس:

09373219035

آدرس:

مازندران، بابل

ایمیل:

sales@tikatrading.ir

ساعت کاری:


شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17

پنج شنبه ۹ الی ۱۴

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.